processing

Ayrıntılar

Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırlarında yeralan Babadağ deniz kıyısından 7 km içeridedir. Ölüdeniz kumsalının hemen arkasında yükselir ve tam güneye bakar. Türkiye’de yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yer olan Ölüdeniz dünyaca ün yapmıştır. Eşsiz doğası, güneşi ve denizi her sene binlerce yerli ve yabancı turisti büyüleyen bölge her çeşit outdoor aktivitesine uygun yapıdadır. Gelişmiş bir turistik merkez olan bölgede ulaşım, konaklama, yeme içme sorunu yaşanmamaktadır. Çevrede tekne turları ayrıca ilgi çekmektedir. Babadağ yaz kış trekking ve kampçılık alanı olarak tercih edilmektedir.

Kalkış Pisti:

Babadağ da toplam üç pist vardır. 1700 metre güney pisti kalkış için çok müsaittir. 1800 metrelik kuzey pisti biraz küçük ve diktir. 1900 Metre kuzey zirve pistinin kalkış alanı oldukça rahattır. Genelde 1700 metrelik pist günün büyük bölümünde tam karşıdan güney rüzgarı aldığı için genelde buradan uçulur. Oldukça geniş olan piste aynı anda 20 civarında kanat serilebilir.

 

İniş Alanı:

Ölüdeniz kıyısındaki Belcekız plajı, uzun ve genişliği ile oldukça rahat ve güvenli bir iniş alanıdır.

 

Meteorolojik Özellikler:

Yaz sezonu boyunca hava tutarlılık gösterir. Bazen sabah saatlerinde kuzey rüzgarı eser ve kuzey pistlerinden vadi içine kalkış yapılır. Güney pisti günün büyük bölümünde 5-20 km arasında güneyden esen rüzgarı karşılar.

 

Güvenlik ve Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Özellikle sezonun başı ve sonu olan mevsim değişikliği aylarında havada hızlı değişimler olabilmekte ve kalkış alanına bulut inebilmektedir. Güney pistinde, öğleye kadar geçen sürede dağın batı ucundan gelen batı rüzgarı, sahte güney rüzgarı yaratarak yanıltabilmektedir.

 

Ulaşım:

Kalkış pistine Ölüdeniz’den 45 dakikalık stabilize ancak düzgün sayılabilecek yolla ulaşılır.

 

Yeme-İçme ve Sosyal Tesisler:

henüz girilmiş bir bilgi yok

 

Take OFF Civarından Fotoğraflar

Siz de bu take off için Değerlenmede Bulunun!

Güvenlik
Ulaşım
Kalkış Alanı
İniş Alanı
Babadağ – Ölüdeniz 1900m
Babadağ – Ölüdeniz 1900m
Fotoğraf Albümü
Babadağ – Ölüdeniz 1900m
Babadağ – Ölüdeniz 1900m
Fotoğraf Albümü
Babadağ – Ölüdeniz 1900m
Babadağ – Ölüdeniz 1900m
Fotoğraf Albümü

Yaklaşan Etkinlikler

Paylaş

Address Details:
Muğla, Fethiye

Opening Hours:

Find Us On

Company haven't yet any product.